Halı toplama servisimiz gün boyu hizmetinizdedir. Halılarınızı ev yada ofisinizden alıyoruz. Kapıdan rulo şeklinde teslim alınan halılarınızı fabrikamızda ürün cinsine göre ve leke durmuna göre gruplandırılır.

Dolaplama (Toz ve Tüyden arındırma) sistemiyle tozlardan arındırılır. El Dokuma Halı, Shaggy Halı, Yün Halı, Nepal Halısı, Çin Halısı, El Dokuma Kilim, Step Halı, İpekli Halı gibi halıların temizlenmesi makine halılarına göre daha hassas bir işlem gerektirmektedir.

Bu yüzden bu tipte halılar için uzman personelimiz tarafından hassas halı yıkama makinesi yada elle yıkama tercih edilir. Yıkama işleminden sonra özel kurutma makinelerinde kurutulur. Ardından neminin tam olarak alınması amacıyla açık sera tipi özel alanımızda doğal ortamda son kuruma işlemi gerçekleştirilir.

Temizlenmiş halılarınız rulo yapılmış ve paketlenmiş şekilde halı dağıtım aracıyla en kısa sürede kapınıza kadar getirilir. Artık gönül rahatlığıyla halılarınızı kullanabilirsiniz. Safir Halı Yıkama olarak temizleme ve yıkama işlemlerinde kullandığımız ürünlerin doğa dostu olmasına çok dikkat etmekteyiz. Sağlığa zararı olmayan, en az miktarda kimyasal madde içeren doğal şampuanlar kullanmaktayız.